Dni Opola 2013 - koncerty w Amfiteatrze
© NCPP w Opolu
Opis:
W opolskim Amfiteatrze w ramach Dni Opola 2013 zagrają: zespół Poprzytula, Jamal, Brodka oraz Budka Suflera.

Zespół Poprzytula powstał z inicjatywy dwóch muzyków: Kuby Mitoraja i Alicji Kalinowskiej. Ich muzyka oscyluje wokół szerokopojętego nurtu muzyki pop. W marcu 2013 miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Poprzytuli, w tym czasie też zespół rusza w promocyjną trasę koncertową. Moc Poprzytuli tkwi jej w specyficznym instrumentarium - na potrzeby scen Poprzytula swoje często niepokorne dźwięki potrafi przemienić w eleganckie akustyczne brzmienie. Więcej informacji na stronie Zespołu.

Zespół Jamal powstał w 1999 roku z inicjatywy dwóch radomskich muzykow: Tomka "Mioda Mioduszewskiego oraz Lukasza Borowieckiego. Od tego czasu wydał dwie płyty: Rewolucje oraz Urban Discothequ, wiele teledysków i zagrał mnóstwo koncertów. Najbardziej znane utwory to: Policeman, Babilon, Kiedyś będzie nas więcej oraz Pójdę tylko tam.

Brodka to pochodząca z Twardorzeczki piosenkarka popowa oraz zwyciężczyni trzeciej edycji programu telewizyjnego „Idol". W 2004 roku wydała debiutancką płytę pt. „Album" z nowymi wersjami starych przebojów soulowych i kilkoma nowymi piosenkami, których była współautorką. Kolejne albumy to: Reedycja, Moje piiosenki oraz Granda z 2010 roku. Więcej informacji na stronie Artystki.

Budka Suflera to zespół rockowy założony w Lublinie w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Działa do dziś w wielokrotnie zmienianym składzie. Przez blisko 40 lat działalności zespołu wydał pietnaście albumów studyjnych i trzy koncertowe. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną pierwsze płyty: "Cień wielkiej góry" i "Przechodniem byłem między wami" oraz covery wielkich w owym czasie grup rockowych np. Free, Bad Company, Tempest, Spooky Tooth... Koncert typowo rockowy kierowany do publiczności klubowej i fanów rockowej Budki z lat 70 - tych. Więcej o Zespole na stronie internetowej.


Źródło: Informacje prasowe

Organizator:

Urząd Miasta Opola

www.opole.pl

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A
45-082 Opole

www.ncpp.opole.pl
Bilety:

5 zł.
Do nabycia w kasie NCPP od 15 kwietnia.

 
2013-04-20 Sobota
18:00 - 22:00
Brak opinii o tym wydarzeniu.
Aby dodawać opinie musisz się zalogować!
 PANEL WYDARZENIA
 OPCJE
 Powiadom znajomego
Twoje imię i nazwisko:
Adres znajomego:

 Drukuj
Wydarzenie
Czasy trwania
Archiwalne czasy trwania
Wiadomości
Opinie
 RANKING
Ocena wydarzenia:
Liczba ocen: 0
 [0,00]